Oyun - 2.Kat

2019’da Çıkacak 10 Önemli Oyun

2019’da çıkacak 10 önemli oyun “a göz atmadan evvel hemen yakın geçmişe kısa bir göz atalım:

2016 yılı benim için oyun dünyasının çağ atladığı yıldır. Gerek oyun modları, gerek oynanış ve grafik olsun her yönden üstüne koydu. Ardından 2017 ve 2018’de kat kat gelişti. Ben bu gelişmenin, 2019’da da bizi yanıltmayacak şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Gelin 2019’da Çıkacak 10 Önemli oyuna bir göz atalım.

1. Tom Clancy’s The Division 2

the division 2 2019'da çıkacak

2016’da çıkan Tom Clancy’s The Division oyunu kimine göre hayal kırıklığı kimine göre oynanmasına doyum olmaz bir oyundu.

İlk oyunda Amerika ve Rusya’nın laboratuvarlarında gizli tuttuğu Smallpox adlı ölümcül virüs Amerikan dolarları üzerine serpiliyor. Amerikalıların deli gibi para harcadığı Kara Cuma gününde virüsün yayılması kat ve kat hızlanıyor. Virüsün dünya ülkelerine yayılması uzun sürmeyip hükumetleri ve ülkeleri düşürmesi oldukça kolay olmuş. Haliyle böyle bir ortamda çeteleri,ayaklanmaları durduracak askeri güç ortadan kalkmıştır. Tam burda göreve çağrılmadıkça normal bir hayat yaşayan The Division timi devreye giriyor. New York’un güzide semtlerinden Brooklyn’de The Division’a ilk adımlarımızı attıktan sonra, New York’u pisliklerden temizlemek için yeni hayatımıza da merhaba demiş oluyoruz.

 Tom Clancy’s The Division 2, 15 Mart 2019 tarihinde piyasaya sürülecek.

2. The Last Of Us Part II

the last of us part 2 2019'da çıkacak

Hikayesi, oynanışı ve grafikleri ile oyuncuları kendine bağlayan The Last of Us’un ikinci oyunun çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi yok. İlk oyunun başarılı grafiğinden sonra beklentiler epey yükselmişti.Oyunun beklenilen altında kalmayacağı konusunda hiç şüphem yok. The Last of Us 2 için, yapımcı Naughty Dog şirketinin başkan yardımcısı ve oyunun yazar ve yönetmeni Neil Druckmann da açıklamaları ile beklentileri yükseltmeye devam ediyor. Hadi bir an önce çık da oynayalım!

3. Kingdom Hearts 3 – 2019’da çıkacak ilk büyük oyun

kingdom heart 3 2019'da çıkacak

Kingdom Heart 3‘ün 29 Ocak 2019’da yayınlanacağı duyuruldu. Fantastik evreninde bizleri Duffy Duck, Goofy, Jack Sparrow, Rapunzel, Ariel ve Simba gibi Disney yapımlarından fırlamış pek çok karakter bekliyor.

Senaryo bakımından Kingdom Hearts’ı ilgi çekici kılan en önemli neden, Disney karakterlerinin de başrolde yer alması. Mickey’den tutun, Jack Sparrow‘a kadar birçok karakter, Final Fantasy serilerinden bile bazı düşmanlarla, bizleri karşı karşıya getiriyor. Sadece Disney kahramanları ile sınırlı bırakmayıp; bizleri Sora, Kairi ve Riku gibi orijinal karakterlerle de tanıştırıyor.

4. Metro Exodus

metro exodus 2019'da çıkacak

Metro serisi hayranlarına müjde. 22 Şubat 2019‘da yayınlacak olan Metro Exodus, hayralarına devasa ve aksiyonla dolu bir evren sunacak. Dmitry Glukhovsky’nin Metro 2035 romanından esinlenen oyun post apokaliptik bir senaryoya sahip olacak. Moskova metrosunda dışarıyı merak etmeye başlayan karakterlerimiz kısa süre içinde dış dünyanın tehlikeleri ve yaratıkları ile burun buruna gelecek.

5. Skull and Bones

skull and bones 2019'da çıkacak

Ubisoft, Assassin’s Creed IV: Black Flag‘in çok sevilmesi üzerine sadece denizlerde savaşabileceğimiz, benzer ama daha gelişmemiş mekaniklere sahip oyun yapmaya karar verdi. 2019’da çıkacak oyunlar arasında yağma yapıp, güçlü bir mürettebat toplayıp, acımasız bir korsan olmak için hükmedilecek denizler sizi bekliyor!

6.Days Gone

days gone 2019'da çıkacak

Bir kıyamet senaryosunu konu alan oyun, zombi salgınının ardından güçlükle hayatta kalmaya çalışan kahramanımız Deacon St. John‘un hikayesini anlatıyor. Bolca kesmeli biçmeli bir oyun olan Days Gone 2019’da çıkacak oyunlar arasında oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Merakla beklenen oyun 26 Nisan 2019 tarihinde yeni bir serüveni kapılarını bizlere açmış olacak.

7. Ghost of Tsushima

ghost of tsushima 2019'da çıkacak

Olağanüstü grafiklere ve dinamiğe sahip oyun; Moğolların, ülkesini istila eden bir samurayın hikayesini anlatıyor. Karanlık temalı bir evrene sahip oyun özellikle grafik ve dövüş mekanikleri ile dikkat çekmiş durumda. Sony’nin E3 2018 de duyurduğu oyun, 2019’da piyasaya sürülecek. Heyecanla bekliyorum!

8. Wolfenstein: Youngblood

wolfenstein: youngblood 2019'da çıkacak

En iyikaye tabanlı FPS oyunlarına gösterilebilecek ilk 10 oyun serisinden biri olan Wolfenstein serisinin yeni yan oyunu Wolfenstein: Youngblood, E3 2018 fuarında tanıtıldı.İlk iki oyunda B.J. Blazkowicz’in Almanya ve Amerika da başından geçenleri konu alan seri, Youngblood’da bizi şaşırtarak ikiz karakterleri kontrol etmemizi sağlayacak.

9. Final Fantasy 7 Remake

final fantasy 2019'da çıkacak

Oyun çoğu Final Fantasy hayranı tarafından serinin en iyisi olarak görülüyor. Square Enix oyuna duyulan bu sevgiyi göz ardı etmemiş ve Final Fantasy VII’nin yeniden yapımı üzerinde çalışmaya başlamıştı. Ancak uzun süredir geliştirilmesi aşamasında olan oyundan, bilgi paylaşımında bulunmaktan kaçınıyor Square Enix. 

Remake oyunun tanıtımı 2015’te yapılsa da 2019’da çıkacağı tarih kesinleşmedi.

10. Resident Evil 2 Remake

resident evil 2 remake 2019'da çıkacak

Capcom‘un en sevilen oyunlarından biri olan ve zamanında bir çok oyun severi konsol başında tutan Resident Evil 2 geri dönüyor. Resident Evil 2 Remake versiyonu ile beraber, tamamen yeni nesil teknoloji ve grafiklerle bir kez daha bu başyapıtı zevkle oynayabileceğiz.

Bu yazımda 2019’da Çıkacak 10 önemli oyunu inceledim, umarım hoşunuza gitmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu