Mobil - 4.KatOyun - 2.Kat

7 Kaliteli ve Ücretsiz Mobil Oyun

Merhabalar. Bu yazımda, kendim de çok beğendiğim ve kayda değer bulduğum bazı kaliteli ve ücretsiz mobil oyunları inceledim. Canınız sıkıldığında ve biraz kafa dağıtmak istediğiniz zamanlarda ya da internetiniz olmadığında en büyük destekçimiz olan kaliteli ve ücretsiz mobil oyunlara gelin beraber bakalım!

Not: Oyunların tamamı “internet gerektirmeyen” kategorisinde değildir!

İlk ücretsiz mobil oyun : Game of Thrones: Conquest™️

ücretsiz mobil oyun 1 teknotower

Game of Thrones’un dizisini izlediyseniz veya kitaplarını okuduysanız bu oyunu düşünmeden indireceğinize eminim. Meraklısı için hakikaten biçilmiş kaftan.

Roman/Dizi kaynaklı bu online strateji oyununda hanenizi inşa edin, ordunuzu yetiştirin ve Demir Taht’a hükmetme hedefiyle kaynaklarınızı yönetmenin en iyi yolunu bulun. Oyunda, arkadaşlarınızla klan kurup hep birlikte hareket edebilir ve etkileşim halinde olabilirsiniz. Ayrıca oyunda Game of Thrones’un TV dizisinden Jon Snow, Deanarys Targaryen, Tyrion Lannister gibi ikonik karakter yardımınıza koşuyor.

Game of Thrones:Conquest’ i buradan indirebilirsiniz.

Light-it Up [İnternetsiz oynanabilen]

ücretsiz mobil oyun 2 teknotower

Light-it Up, can sıkıntısına birebir arcade oyunların en başlarında gelir. İnternet bağlantısı gerektirmeyen oyunumuzda “Tel Ali” mizi boşlukta bulunan cisimlere zıplatıyoruz. Ha bir de unutmadan zıplarken yıldızları toplamayı da unutmayın. Kaliteli ve ücretsiz mobil oyun denince Light-it up, aklıma ilk gelen oyunlar arasında yer alıyor.

Beş dakika hemen girip çıkayım deyip bir saat oyunda zaman geçirdiğimi hatırlıyorum 🙂 Deneyin bence!

Light-it Up’ı buradan indirebilirsiniz.

Stickman Legends: Ninja Warrior-Shadow of War

ücretsiz mobil oyunlar teknotower

“Stickman Legends” kesinlikle unutulmaz bir deneyimdir. Stickman dövüş oyunları ve ninja oyunları serisinde en iyi seçimlerden biridir. En az bir kere Stickman Legends oynarsanız zaten ne demek istediğimi hemen anlayacaksınız.

Ücretsiz bir gölge dövüş oyunu, rol yapma oyunu (RPG) ve oyuncuya karşı oyuncu (PvP) ile aranılan özelliklerle harman olmuş bir oyun. Bununla birlikte, belli bir kalitenin üzerinde olduğundan dolayı ücretsiz mobil oyun dendiğinde aklıma gelen oyunlardan biri oluyor.

Stickman Legends oyunlarında, her zaman olduğu gibi epik bir fantezi gölge savaşına götürüleceksiniz. Birçok acımasız zombiye, kötü canavarlara ve güçlü düşmanlara karşı karşıya kalacaksınız. Ve bol bol düşman keseceğinizi unutmayın 🙂

Stickman Legends: Ninja Warrior – Shadow of War’ı buradan indirebilirsiniz.

Rival Knights

ücretsiz mobil oyunlar teknotower

Asphalt’ın yapımıcı olan Gameloft’un yapımcılığını üstlendiği, çok bilinmeyen ama kaliteli oyunlar dendiğinde hemen aklıma gelen oyun : Rical Knights. Bu konseptte bir çok oyun geliştirilmiş. Ancak bence hiçbiri bu kadar sağlam grafiklere sahip değildi.

Özellikle geliştirilebilir/değiştirilebilir itemleri ve kariyer modu ile dikkat çeken oyun orta çağ şövalye düellolarını ayağınıza getiriyor.

Game of Thrones severlere göz kırpan bir oyun olduğu için 1-0 önde benim için 🙂

Rival Knights’ı buradan indirebilirsiniz.

Brain Wars

ücretsiz mobil oyunlar teknotower

Brain Wars, arkadaşımın önerisiyle başlayıp kısa zamanda tabiri caizse “kafayı bozduğum” bir oyundur. Boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz en kaliteli zeka oyunlarının başında gelmeli.

10 farklı oyun modu ile oynanan Brain Wars, mod çeşitliliği bakımından da tatmin edici. Oynanışa geçecek olursak; karşınıza gelen online kullanıcı ile aynı sürede, aynı modda mücadele edip daha fazla zeka sorusu bilip karşımızdaki kullanıcıyı alt etmemize dayanıyor.

Tam da Teknotower kullanıcılarına göre.. 🙂

Brain Wars’ı buradan indirebilirsiniz.

Dawn of Titans

ücretsiz mobil oyun 4 teknotower

Dawn of Titans bana göre Clash of Clans’ın daha iyi grafikli, daha iyi mekanikli va daha aksiyonu bol halidir. (Hangimiz deliler gibi Clash kasmadık ki:) Dawn of Titans’ı ilk oynadığımdan bu yana oyun, güncellemeler ile birlikte epeyce üzerine koydu .

Eveet gelelim oynanışa. Oynanış olarak; oyunda edindiğimiz Dev Titanlar ve savaşçılardan oluşturduğumuz birlikleri, savaş meydanında kendi planladığımız stratejiye göre hareket ettiriyoruz. ( O zaman benden Teknotower kullanıcılarına bir ipucu: Hilal taktiğiyle kimse önünüzde duramaz :D)

Düşman diyarlarını ELE GEÇİR, ordunu büyüt ve savaşa katıl.” Mottosu ile öne çıkan oyunda kendi arkadaşlarınızla çevrim içi ittifaklar kurabilir ve herkesi dize getirebilirsiniz.

Dawn of Titans’ı buradan indirebilirsiniz.

Lapse: A Forgotten Future [İnternetsiz oynanabilen]

ücretsiz mobil oyun 7 teknotower

Lapse: A Forgotten Future, türü bakımından gerçekten ilginç ve kendine çeken bir oyun. Oyuna başladığınız andan itibaren oyun sizi kendi gerçekliğinin içine çoktan çekmiş oluyor. Ciddi bir hale bürünmekten kendinizi alamıyorsunuz.

Oyunun başında ülkenizin devlet başkanı konumunda bulunuyorsunuz. Karşınıza gelen tercih kartlarını sağa ve sola kaydırarak 2 tercih arasında seçim yapmak durumundasınız. Bu kartlarda, gerek devletin dış ilişkileri olsun gerek halkla ilgili problemler olsun birçok konuda karar vermeniz gerekiyor. Bu kararları alırken, püf noktanız devlet düzenini korumak olmalı. Kimyasal çalışmalar yaparak paranızı artırabilirken, bu hamle sonucu halkta salgın bir hastalık meydana gelebilir ve toplum ölümlere yol aabilirsiniz. Dikkatli ol Dostum!

Lapse: A Forgotten Future’u buradan indirebilirsiniz.

Umarım yazımı keyifle okumuşsunuzdur. Bir daha ki yazımda buluşma yerimiz Teknotower. Sağlıkla kalın 🙂

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu