TeknoKültür

BAYKAR Ukrayna’ya Destek Oluyor: 3 Savaş Uçağını Ücretsiz Verecek

Savunma Sanayii’nde Türkiye’yi temsil eden BAYKAR, Ukrayna’ya 3 Bayraktar TB2 uçağını hibe edeceğini açıkladı. Rusya – Ukrayna arasındaki gerilimde, Ukrayna’nın işgal sürecindeki azmini takdir eden metinde, savunma sistemine katkıda bulacak savaş uçakları karşılıksız olarak gönderilecek.

Rusya – Ukrayna Arasındaki Gerilim Devam Ediyor

Şubat 2022’de başlayan ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi ile sonuçlanan gerilim tüm dünyada konuşulmaya devam ediyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu bir çok ülke, bu işgalin bir an önce sonlanması için uluslararası çaba gösteriyor.

baykar ukrayna hediye

Türkiye Savunma Sanayii’ni tüm dünyaya tanıtan ve bu konuda önemli teknolojik gelişmelere sahip olan BAYKAR Ukrayna’ya yaptığı yardımlarla gündeme gelmişti. “Bayraktar” ismindeki savaş uçakları, Ukrayna’nın Kiev başta olmak üzere bir çok önemli kentini savunmasında etkili oldu.

BAYKAR Ukrayna Halkının Dayanışma Ruhunu Vurguladı

BAYKAR‘ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Ukrayna’ya destek bir adım öteye götürülüyor. Ülkenin aylardır süren savunmasına daha fazla destek olabilmek adına BAYKAR Ukrayna’ya 3 adet “Bayraktar TB2” savaş uçağı gönderecek ve hiçbir ücret almayacak.

“Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen üç adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir ücret talep etmeden hibe ediyoruz.” ifadelerinin yer aldığı basın açıklamasında, bağış kampanyası için de destek talebinde bulundu.

baykar ukrayna hibe

İngilizce ve Ukraynaca olarak da paylaşılan ve “Baykar’dan Duyuru” olarak isimlendirilen basın metni, her iki ülke arasındaki gerilimin ve işgal durumunun bitmesini temenni etti.

Hatice S. Yücel

2019'da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji'den mezun oldum. Teknoloji ve dijital habercilik alanlarında kendimi geliştirmekten oldukça mutluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu