YazılımBootstrap

BootStrap Dersleri 1 – Giriş

Web sitelerin vazgeçilmezi Bootstrap Nedir?

bootstrap dersleri giriş teknotower


Bootstrap, genellikle web tasarımda kullanılan, global anlamda geniş kitlelere hitap eden bir CSS frameworktür. Açık kaynak kodlu olması ve projelerimize kolayca dahil edilebilmesi sebebiyle kullanılan Bootstrap bir web sitesinin görsel tasarımıyla ilgili birçok bileşeni içerisinde barındırdığı için bizim tek yapmamız gereken projemiz içerisinde kullanmak istediğimiz kodu çağırmak ve projeye dahil etmektir.

Bootstrap, Front-end Developerlar arasında en çok kullanılan frameworktür. “Açık Kaynak Kodlu” ve “Ücretsiz” olması aslında neden bu kadar çok kullanımda olduğunu net şekilde göstermektedir.
Bootstrap, günümüz şartlarına uygun olarak sürekli güncellenmekte ve geliştirilmekte olduğundan modern bir kullanım sunmaktadır.
Bootstrap, kullanıcılarına tarayıcı uyumluluğu ve responsive özelliği sunarak adeta binlerce kod yükünden kurtarmaktadır. Tabi ki Bootstrap’ı kullanmak içinde bazı şartlar vardır fakat bunlar gözünüzü korkutmasın büyük olasılıkla projelerinizde HTMLve CSS kullanıyorsanız bu şartları zaten çoktan sağlıyorsunuzdur.

Bootstrapı kullanmak için geçerli sebepler

– Kolay Kullanım
– Açık Kaynak Kodlu
– ÜcretsizSürekli Geliştirilmekte
– Responsive
– Kapsamlı Bileşen Listesi
– JavaScript Eklentileri
– Grid Sistemi

Bootstrap Nasıl Kullanılır?

Web sitemiz için kullanacağımız Bootstrapı öncelikle bu siteden indirmeniz gerekmektedir. İndirme aşamasında önemli olan hangi kütüphane sürümünü indirdiğinizdir her kütüphanede farklı bir güncelleme olduğundan bazı görsel bozukluklar yaşayabilirsiniz. İndirmek yerine CDN linklerini kullanıp projenize dahilde edebilirsiniz. İndirdiğiniz .zip dosyasını açarak içerisinde bulunan css ve js kodlarını sayfamıza eklememiz gerekmektedir.

Bootstrap Dersleri Olacak mı?

Bizler TeknoTower ailesi olarak geleceğin yazılımcılarına, bu yola gönül verenlere elimizden geldiği kadarıyla detaylı bir Bootstrap dersleri Serisi oluşturup sunacağız.

Bootstrap derslerimize devam eden ve dikkatlice tamamlayan her bir katılımcı etkin bir şekilde Bootstrap kullanmaya ve harika websiteleri tasarlamaya başlayabilir.

Kurs için Gereklilikler
I. Öğrenme İsteği
II. Kodlama Arzusu
III. Biraz HTML5 bilgisi
IV. Yeteri Kadar CSS bilgisi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu