Sosyal Medya - 5.Kat

Facebook Erişim Skandalı Büyüyor : Çalışanlar şirkete giremiyor!

Yaklaşık 4 saattir Facebook erişim sorunu devam ediyor. Şirket bir skandal ile daha çalkalanıyor. Facebook şirketi çalışanları şirkete giremiyor. Evet durum tam da bu!

Facebook Erişim Sorununda Yeni Gelişme

Global çapta FacebookInstagram ve WhatsApp‘ın hizmet vermesini engelleyen Facebook erişim sorunu acı şekilde devam ediyor. Sorun, Whatsapp ve Instagram gibi bağlı diğer platformlarda da saatlerdir sürüyor. Problemin boyutu düşündüğümüz daha büyük. Çünkü yeni elde ettiğimiz bilgilere göre sorun sadece Facebook erişimi, Whatsapp erişimi ya da Instagram erişimi ile sınırlı değil. Çalışanların ofislerine ve çalışma alanlarına erişimi de kısıtlanmış durumda!

Bu büyük problem karşısında çalışanlarını şirkete çağıran Facebook, büyük bir sorunla daha karşılaştı. Sorun çözümüne yardımcı olmak için gelen Facebook Whatsapp ve Instagram çalışanları, masalarına gitmek bir yana şirkete adım dahi atamadılar. İşte sebebi ↓

Facebook Personeli Şirkete Giremedi

facebook erişim skandalı büyüyor : çalışanlar şirkete giremiyor! 1 facebook erişim

Facebook‘un yaşadığı erişim sıkıntısının boyutu her geçen saniye büyüyor. Bunun en büyük kanıtı şirket içi sistemlerin ve kartlı geçiş sistemlerinin dahi hizmet veremiyor olması. Pek çok gelişmiş şirket gibi çalışan giriş çıkışlarını kart otomasyonuyla kontrol eden Facebook, burada da ciddi sıkıntı yaşıyor.

Şirket içi kartlı geçiş otomasyonu Facebook çalışanlarının kartlarını tanımadı ve çalışanlar kapıda kaldı. Aslında bu durum, yapılan saldırının ne kadar organize ve büyük olduğunu da gözler önüne seriyor.

Facebook Kartlı Giriş Skandalı Nasıl Ortaya Çıktı!

New York Times teknoloji muhabiri Sheera Frenkel bir tvitinde bu olaya yer verdi. Fakat daha fazla detay ve açıklama bulunmuyor.

Bu büyük erişim sorunu ve siber saldırı olayı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Bu sizi endişelendiriyor mu? Sizin tahmininize göre olay ne kadar sürecek?

ADMİN

“Fayda sağlayacak bilgi” ve “kaliteli olmayacaksa hiç olmasın” mentalitesiyle şekillenen TeknoTower yolculuğunda, “Kaliteli ve faydalı teknolojik bilgi” mottosuyla ilk adımlar atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu