TechoCultureYazılım

Google Oyun ve Uygulama Akademisi ile 400 Saatlik Ücretsiz Eğitim Şansı

Google Oyun ve Uygulama Akademisi Türkiye ile Google’ın ortak projelerinden biri olarak başvuruları kabul etmeye başladı. Geleceğin mesleklerine yönelik istihdamı arttırmak ve dijital dünya ile yeni nesli tanıştırmak gibi hedefleri olan proje, 1 Kasım 2021 tarihine kadar başvuruları kabul edecek.

Dijital Dünyaya İlk Adım Bu Akademide Atılabilecek

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Girişimcilik Vakfı gibi farklı kurum ve kuruluşların teşvikiyle gündeme gelen Google Oyun ve Uygulama Akademisi, teknolojik gelişmelerle ilgilenen ve bu alanda kariyer hedefi belirleyen gençlere yönelik olarak oluşturuldu. Online eğitimin nimetlerinden faydalanılacak olan bu projede, farklı kurs ve sertifika programlarına sahip kaynaklar kullanılacak. Google başta olmak üzere Coursera gibi dijital eğitim sağlayan ve çeşitli müfredatlarıyla kullanıcıların takdirini kazanan platformlar kullanılacak.

google oyun ve uygulama akademisi tanıtım etkinliği

Bir çok kurs ve eğitimin ücretli olması katılımcılar tarafından engel oluşturabiliyordu. Ancak Dijital Dönüşüm Ofisi başta olmak üzere, bir çok resmi kurum Türkiye’den başvuracak olan kişilerin eğitim masraflarını karşılayacağını duyurdu. Böylelikle Bilgi İletişim Teknolojileri alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler, bu fırsatı değerlendirerek dijital dünyaya adım atabilecek.

Google Oyun ve Uygulama Akademisi Neler Sunacak?

Dijital teknolojisinin kapsadığı bir çok farklı programı bünyesine katan Akademi, çeşitli ilgi alanlarını tek bir çatı altında toplamayı başarmış. Bilgi İletişim başta olmak üzere sunulacak eğitim ve etkinlikler ise şöyle:

  • Oyun ve Uygulama Geliştirme Eğitimleri: Flutter ve Unity gibi yazılım programlarını kullanarak oyun yazma, tasarlama ve dizayn etme
  • Google Proje Yönetimi Sertifika Programı: Proje yönetimi ve yöneticiliği sertifika programı (Project Management)
  • Teknoloji Girişimciliği Eğitimleri: Teknolojik girişimcilik etkinlikleri sayesinde Türkiye’nin önde gelen şirketleri ile etkileşim
  • Kariyer Hızlandırma Etkinlikleri: Dijital dünyanın uzmanları ile bir araya gelme ve kariyer planlaması yapma
  • Mezuniyet Hackathonu: Eğitim sonunda kursiyerlerin teorik bilgileri iş modeline dönüştürülmesi ve jüriye sunması
google oyun ve uygulama akademisi

400 saatlik yoğun bir programa tekabül eden eğitim sonrasında ise her kursiyer, kendi oluşturdukları somut modeller ile mezun olmuş sayılacak. Son başvuru tarihi 1 Kasım 2021 olarak belirlenirken, kazananların açıklanması ve eğitimin aktif olarak başlaması 1 Aralık 2021‘i bulacak.

Google Oyun ve Uygulama Akademisi’ne Kimler Başvurabilir?

google oyun ve uygulama akademisi ile 400 saatlik ücretsiz eğitim şansı 1 google oyun ve uygulama akademisi

Yeni nesil adına bir fırsat olarak sunulan projede, katılımcıların istihdam edilme durumu da dikkate alınıyor. Bilgi İletişim Teknolojileri ve dijital sektörlere yatırım olarak da tanımlanabilecek olan Oyun ve Uygulama Akademisi’ne kabul edilme koşulları da buna göre düzenlendi. Siz de 400 saatlik ücretsiz eğitim fırsatından yararlanmak istiyorsanız şu koşulları sağlamanız gerekiyor:

  • Teknolojiye ilgi duymak ve bu yönde bir kariyer hedefi belirlemek
  • Üniversite öğrencisi veya mezunu olmak
  • 18 yaşından büyük veya 29 yaşından küçük olmak

Koşulları sağlayan herkes Google Oyun ve Uygulama Akademisi başvuru formunu doldurabiliyor. Hızlı olmakta fayda var, zira bursiyer sayısı 2000 kişi olarak belirlendi!

Hatice S. Yücel

2019'da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji'den mezun oldum. Teknoloji ve dijital habercilik alanlarında kendimi geliştirmekten oldukça mutluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu