TechoCulture

HTC’den Ezberbozan VIVE FLOW VR 2021

VR (Sanal gerçeklik) başlıklarında oluşan sessizliği büyük yenilikle bozan HTC, herkesin gönlünü çeken özellikleriyle geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaparak kullanıcıyla buluşturdu.

vive flow
VIVE FLOW

“Go with the Flow” (Akışına bırak)

HTC’ nin etkinlik için seçtiği “Go with the Flow” (Akışa Bırakın) sloganıyla gözler önüne geldi. VR konusunda derin çalışma yaptığı herkesçe bilinen HTC bu sefer kendi çıtasının da üzerine çıkarak klasik VR gözlük duruşuna yeni bir tarz kazandırdı. Önceliği kullanıcının rahatlığı daha doğrusu kendisini tam olarak içeriğe odaklanacağı bir ortam hazırlıyor. Klasik VR gözlüklerindeki şişkinlik ve ağırlığı büyük ölçüde azaltarak ileriye götürecek büyük bir adım attı.

Normal gözlük takma/çıkarma hissi veriyor. Telefonu Bluetooth ile bağladığınız an itibariyle kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Vive Flow Özellikleri

Görme Sorunu Olanlar için Müthiş Ayar

Her göz tipine uyarlamak adına içeriği istediğiniz boyuta getirebilmeniz için 0 ila 6  arasında diyoptri lensler ile kişisel odaklama seçeneğini sunuyor. Görme bozukluğu olanlar için olan bu muhteşem özellik sayesinde gözlük veya lens ile kullanmanıza gerek kalmıyor. Bu sayede çalışmalarınızın içerisinde oluşabilecek dikkat dağınıklığı da ortadan kalkıyor.

htc'den ezberbozan vive flow vr 2021 1 vive flow
VIVE FLOW

189 gramlık ağırlığı olan sanal gerçeklik başlığının katlanabilir olup kutusuna yerleştirmeniz de tasarımın bir başka güzelliği oluyor. Bu konforu dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Vive Flow Teknik Özellikler

htc'den ezberbozan vive flow vr 2021 2 vive flow

Görüntüleme konusunda aklında soru işaretleri olanlara gösteri sunan özelliğinden biri de 100°’ye kadar geniş bir alanda daima canlı netlik sunuyor. Görüş açısı (1600 x 1600) LCD ekran sunuyor. Keskin 3.2K çözünürlük ve akıcı 75Hz yenileme hızı, sistemi ile eşsiz grafikleri destekliyor. Akıllı telefonlardan ve diğer kaynaklardan Miracast (kablosuz görüntüleme ve video akış standardı) aracılığıyla kablosuz olarak Vive akışına içerik akışı yapmak da mümkün. 

htc'den ezberbozan vive flow vr 2021 3 vive flow

Sinema her yerde

Bir odayı size sinema salonu hissine kaptıracak bu ürün, Kulaklıklı mikrofon setinin çerçevenin kollarına yerleştirilmiş hoparlörleri vardır, ancak gerekirse Bluetooth kulaklıklara da bağlanabilir. Kulaklığı uzaktan kumanda olarak kullanabilir. Vive Flow, yarı bağımsız kulaklıklı mikrofon seti bir USB-C kablosuyla çalışıyor. Gürültü ve yankı önleyici özelliği ile tam da aranılan ses sistemine kavuşturuyor. Ayrıca Netflix, Amazon Prime veya Disney+ ‘da sanal ekranda müzik, dizi ve filmlerin keyfini de çıkarabilirsiniz.

htc'den ezberbozan vive flow vr 2021 4 vive flow

HTC’ nin Başkanı ve CEO’su Cher Wang, ”Sağlığımızı korumak son birkaç yılda ön plana çıktı, her gün milyonlarca insan stresli hissediyor, bu yüzden aklımızı sakinleştirmek için zaman ayırmak hiç bu kadar önemli olmamıştı ve VIVE Flow dört duvarımızdan kaçmak ve kendimizi ideal ortamımıza kaptırmak için mükemmel bir fırsat sunuyor “dedi.

htc'den ezberbozan vive flow vr 2021 5 vive flow

VIVE FLOW, XR1 işlemcisinin aktif soğutucusu bulunuyor. 4GB RAM  Dahili depolaması da 64 GB’tan oluşuyor. 5 saate kadar kullanım hakkı sunan ürün, ayrıca 5 dakikalık temel kullanımın sağlanması adına ürünün içerisinde pil bulunuyor.

Merkezinde ‘BEN’ var

Kullanıcıyı merkeze alan HTC bu ürünü ile tamamen rahatlama ve meditasyonu odak noktası olarak almış olup spor, seyahat, yoga, uyku moduna geçtiğinizde bile mavi ışık filtresini açarak yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz konforu sunmaya devam eder.  

htc'den ezberbozan vive flow vr 2021 6 vive flow

Türkiye’ye de gelmesi beklenen VIVE FLOW 499 dolar ile açılışını yaptı. Yalnızca Android P veya üstü cep telefonlarıyla uyumludur, şu anda IOS ile uyumlu değil. İçeriği akıllı telefonunuzdan yansıtmak için cihazınızın HDCP 2.2’yi desteklemesi gerekir. Şimdiden başarılar diliyoruz kendisine.

HTC’nin yeni VR başlığı olan Vive Flow ‘u sizler için masaya yatırdık. VR gözlükleri ve VR başlıkları ile ilgili makale ve incelemelerimiz devam edecek.

Yeni haber ve gelişmelerden geri kalmayın!…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu