Sosyal Medya - 5.KatTechoCulture

Teknoloji Denilince Akla Gelen Youtube Teknoloji Kanalları 2021

Dijital dünya bir kapı olsaydı YouTube bu kapının zili olurdu herhalde. Çünkü bilinmeyen ya da öğrenilmek istenen konular için birçoğumuzun uğrak yeri artık Youtube. Hal böyle olunca Youtube Teknoloji Kanalları , normal olarak teknoloji çağında cidden revaçta.

Çağa ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak, değişen ve gelişen her türlü uygulama, akıllı cihaz, araba ya da yazılım dakika içinde değişebiliyor. Bu hıza yetişmek ve takipte kalmak için sosyal medya ve Youtube teknoloji kanalları kullanılıyor.

Biz de teknoloji tutkunu okurlarımız için teknoloji denilince akla gelen ve en çok izlenen Youtube teknoloji kanallarını derledik.

Türkiye’den Popüler YouTube Teknoloji Kanalları

Ülkemizdeki Bilinen Youtube teknoloji kanalları ve dikkat çeken detayları aşağıda bulabilirsiniz. Sizin favoriniz hangisi? Ya da buraya eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz Youtube Teknoloji Kanalları var mı ?


Shiftdelete

1,66 milyon aboneye sahip olup 6,4bin videosu bulunan kanalın, ayda bireysel ziyaretçi sayısı 10 milyon. 30 milyona yakın sayfa görüntülenmesini sahip. 2005 yılından itibaren yanındadır. Youtube kanalında ürün inceleme, nasıl yapılır, uzun kullanım testi, röportajlar olmak üzere tüm videolara ulaşabilirsiniz. Kanala ulaşmak için tıklayın.

youtube teknoloji kanalları shiftdelete
shiftdelete Youtube amblemi


Donanım Haber


12 ağustos 2015 yanından itibaren yayında olan Donanım Haber, 320 binden fazla aboneye ve iki binden fazla içeriğe sahip bir teknoloji kanalıdır. Birçok dijital platformda faaliyet gösteriyor. Kanala ulaşmak için tıklayın.

youtube teknoloji kanalları donanım haber
Donanımhaber

TeknoSeyir

Yaklaşık 350 bin aboneye ve 2bin küsur videoya sahip bir teknoloji kanalıdır. Kanalda teknoloji ürünlerini incelemeleri yanı sıra, teknoloji ve bilim gündemi ile ilgili kendi fikirlerini paylaştıkları videolar mevcut.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 1 youtube teknoloji kanalları
Teknoseyir

Barış Özcan

Youtube Teknoloji kanalları inceleyip de Barış Özcan’dan söz etmemek olmaz tabi.
Sanat, tasarım ve teknoloji konularına “hikaye anlatıcılığı” (storytelling) perspektifinden bakış atarak kendini tanıtıyor. 5,53 milyon abonesi var.
NASA’da bir hafta ve 6 yaşındaki oğlumla 10 ayda 1000 kitap okuduk videoları en popüler olanlar.
Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 2 youtube teknoloji kanalları
Barış Özcan

Hardware Plus


Basılı bir teknoloji dergisi olan ve popüler Youtube teknoloji kanalları arasında yer alan HWP’nin Youtube ayağıdır Hardware Plus. Youtube kanalında teknoloji ile ilgili birçok içerik bulabilirsiniz. 294 bin abonesi var. Amaçları “Türkiye’nin teknoloji satın alma rehberi” olmak olan kanal “Sizin Yorumunuz” serimizle izleyicilerimizin kullandıkları cihazlar ilgili görüşlerini tüm dünyayla paylaşıyoruz bölümü bulunmakta.
Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 3 youtube teknoloji kanalları
Hardwareplus
Webtekno

13 Aralık 2013 yılından itibaren yanındadır. Kanalın; 2,5 milyondan fazla abone ve binden fazla videosu var. Kanal, güncel ürünlerin incelemelerinden yalan makinesi gibi birçok farklı konseptte içerik barındırıyor. Ayrıca güncel ve siyasi konularla ilgili de sürekli paylaşım yapılıyor. Bir teknoloji kanalı için ilginç bir yaklaşım olsa da popülaritesi gayet yüksek.

youtube teknoloji kanalları webtekno
webtekno logo

Dünyada Popüler olan Youtube Teknoloji Kanalları


Marques Brownlee


Teknolojik ürünler ile ilgili inceleme videolarının yer aldığı kanal. 2008’de Youtube’a katılan ve 2009 yılında videolarını yayınlamaya başlayan Marques; mobil cihazları inceleyerek kanalında yayınlıyor. Marques Brownlee’nin abone sayısı ise 14,5 milyonu geçmiş durumda.
Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 4 youtube teknoloji kanalları
Marques Brownlee

Linus Tech Tips


LinusTechTips, bilgisayarlar hakkında bir bilgi yuvası. Bilgisayar kasası, anakart, klavyeler, fare ve kulaklık gibi küçük birimleri detaylı olarak anlatan kanal, diğer yandan yararlı bilgiler veriyor. Ayrıca sorularınızı yanıtlamak için foruma katılım sağlanabiliyor. 14 milyon takipçisi bbulunmakta. Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 5 youtube teknoloji kanalları
Linus tech tips


CNET


CNET; ürün incelemeleri, özel röportajlar, eğitimler ve en son teknoloji haberlerini bulabileceğiniz çok yönlü YouTube kanalına sahip başka bir teknoloji haber sitesidir. 3.18 milyon takipçisi var. Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 6 youtube teknoloji kanalları
Cnet

Primitive Technology


Kanal şu ana kadar bahsedilen teknoloji kanallarından biraz daha farklı bir işleyişe sahip. Kanalın 9 milyondan fazla abonesi ve kırk dört videosu var. Kanal şu an kullanılan teknolojiyi kullanmıyor. Kanalda, tamamen teknoloji olmadan yaşamak esas alınarak; fırın, çekiç ve sandalet gibi şeylerin üretim videoları mevcut.
Günümüz teknolojisi olmadan önce ilk insanların nasıl yaşadığını merak ediyorsanız bu videolar merakınızı biraz olsun tatmin edecektir.
Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 7 youtube teknoloji kanalları
Primitive Technology


The Verge


Popüler Amerikan teknoloji haberleri online dergisidir. The Verge, 2011 yılından beri hizmet vermekte. Kanalın aynı isimli online dergisinde rehber kitaplar, ürün incelemeleri, çeşitli podcast‘ler, teknoloji haberleri yer alıyor. YouTube’da The Verge ismiyle kanalı bulunuyor. 3,18 milyon aboneye sahip. Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 8 youtube teknoloji kanalları
The verge


TechSmartt


TechSmartt oldukça iyi görüntü kalitesine ve yaratıcı içeriklerle dolu videolara sahip. YouTube kanalında cihazların orijinal ve orijinal olmayan versiyonlarının karşılaştırması, düşük ve çizik testleri gibi videolar yer alıyor. 3,66 milyon aboneye sahip. Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 9 youtube teknoloji kanalları
Techsmartt


Unbox Therapy


Unbox Therapy 18,1 milyon aboneye sahip. Bu popüler kanalda adından da anlaşılacağı gibi kutu açma videoları yer alıyor.Tabletler, akıllı telefonlar, bilgisayarlar, oyun konsolları gibi cihazlarla ilgili bilgilere bu kanal aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Kanala ulaşmak için tıklayın.

teknoloji denilince akla gelen youtube teknoloji kanalları 2021 10 youtube teknoloji kanalları
Unbox Therapy

Yeter Şirin

" Bir insanın zekası depolanmış güçtür, kendi kendine ateşlenmez; kıvılcım dışarıdan gelmelidir" der Mark Twain. Umarım yazılarımla sizin için kıvılcım olurum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu