Sosyal Medya - 5.Kat

Instagram Gece Modu (Karanlık Mod) Açma – 2019

Instagram gece modu ya da diğer adıyla instagram karanlık moda geçmek bazı kullanıcılar için tam bir muamma haline geldi. Instagram gece modu açma işlemi için yapılması gerekenler aslında çok basit. Kısaca ve anlaşılabilir şekilde açıklayalım. Bu sayede, bir çoğumuzun merak ettiği “instagram gece modu nasıl açılır?” sorusunun cevabına ulaşalım.

Instagram Gece Modu Nedir ?

Akıllı telefonlarımızda sıklıkla Instagram kullanıyoruz. Güncellemeleri yakından takip ediyoruz. Çünkü, sık kullandığımız bir sosyal medya uygulamasındaki en ufak değişiklik bile bizi etkiliyor. Instagram’da görsel içerik ve yazılar haricinde kalan tüm kısımların koyu renkte olması gece modu olarak adlandırılıyor. Birçok akıllı telefonun arayüzüne gelen gece modu güncellemesine Instagram’ın da uyum sağlamasıyla birlikte gece modu karşımıza çıkıyor.

Instagram Gece Modu Nasıl Açılır ?

instagram gece modu açma

Instagram gece modu özelliğini aktif etmek için; akıllı telefonunuzun arayüzünde gece modunu aktif etmeniz yeterli olacaktır.
Uygulama, telefon arayüzüne bağlantılı olarak çalıştığı için otomatik olarak karanlık moda geçecektir. Telefonunuzu karanlık moda geçirmekte zorluk mu çekiyorsunuz? Ya da bu ayarı bulamıyor musunuz? Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ekran Ayarları ve Karanlık Mod Aktivasyonu

Kullandığınız akıllı telefonun işletim sistemi; Android cihazlarda Android Pie (9.0), iOS cihazlarda 13.0 ve daha üzeri bir sürüme sahip olması gerekmektedir.
Eğer telefonunuz, belirttiğim sürümlere sahipse arayüzü kolay bir şekilde karanlık moda alıp işlemi tamamlayabiliriz. Bunun için yapmanız gereken:

  • Telefon menüsünde veya ana ekranında ki ayarlar simgesine tıklayın
  • Açılan kategorilerden Ekran ile alakalı olan bölümde yer alan Ekran kısmına dokunun
  • Çıkan seçenekler arasında Karanlık Mod yada Gece Modu adı altında ki bölümü açık konumuna getirin
  • Telefonunuz karanlık moda geçecektir ve otomatik olarak instagram gece modu aktif olacaktır.

Eğer ayarlar kısmında tarif edilen yerleri bulmakta zorlanırsanız, alttaki görseller yardımcı olacaktır.
Ayarlar bölümündeki arama bölümüne Karanlık Mod yada Gece Modu yazarsanız sizin için bulacaktır. Karanlık modu açarken çıkan seçenekler arasında zaman ayarı yapabilirsiniz.

Basitçe instagram gece modu özelliğinin nasıl açılacağını öğrendik. Takıldığınız bir nokta olursa, yorumlarda belirtirseniz birlikte çözüm yolu bulabiliriz.

İsterseniz aşağıdaki linke tıklayarak Instagram Hesap Açma ve Silme işlemleri hakkında ki yazımıza da göz atabilirsiniz.

En güncel Teknoloji Haberleri ve Kaliteli Bilgiler için Bizi Instagram’da Takip edin.

https://www.instagram.com/p/B5P2zULqL3h/

Ahmet Halil IŞIK

Bilgisayar donanımı ve elektronik meraklısı. Demiryolu sevdalısı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu