TechoCulture

Instagram Link Ekleme Hikayede Link Paylaşımı [Resimli] 2020

Instagram Link Ekleme [Rehber]

Instagram kitlesinin büyük pastasından, tüm son kullanıcılar ve işletmeler, hızlıca pay almak istiyor. Bununla beraber, 10bin takipçi eşiğini geçen kullanıcılar artık instagram link ekeme işlemini gerçekleştirebiliyor. Instagram Hikayelerde Link paylaşabileceğini biliyor. Ama birçoğu bunu nasıl ve ne şekilde yapabileceğini ya da verimli kullanım yollarını bilmiyor.

Instagram link ekleme konusu, diğer sosyal medya platformlarına göre biraz farklı. Çünkü, Instagram paylaşımları altına yazılan açıklama yazılarına, tıklanabilir bağlantılar (link) eklenemiyor. Link eklenebilen çok az alan olduğu için ” Instagram Hikayelere Link Nasıl eklenir? ” sorusu daha da fazla önemli hale geliyor.

Bu yazıda, Instagram hikayelere link ekleme konusunu detaylı ve resimli şekilde ele alacağız. Detaylı anlatıma girmeden önce merak edenler için Instagram link ekleme özelliğinin öneminden biraz bahsedelim.

Instagram Hikaye Linkini Kullanmak Neden Önemlidir?

instagram link ekleme instagram hikaye link

Yukarı kaydır hikayelerini sizler de görmüşünüzdür değil mi? Bunu sayfanızda yapabilmek istemez miydiniz?

Son yılların en çok kullanılan ve trendlere göre en çok güncellenen sosyal medya uygulaması şüphesiz Instagram. Bu güncellemeler, kullanıcıları bazen isyan ettirse de herkes bir şekilde pastadan pay almanın peşinde. Facebook, Intagram’ı satın aldıktan sonra, daha yüksek reklam geliri elde etmek ve daha fazla data toplayabilmek için Instagram üzerinde de reklam verme özelliğini kullanıma sunmuştu.

En son 2016 yılında ciddi etki oluşturan bir güncelleme ile Instagram Hikayeler (Instagram Stories) özelliğini duyurmuştu. Instagram Hikayeler sayesinde hem reklam verenler için hem de kullanıcılar için dönüşüm oranları arttı. E tabi, alan da veren de memnun olunca; Instagram 25 milyon işletme hesabını, başarılı reklam vermeye teşvik etmeye başladı.

Instagram Hikaye Reklamları

instagram hikayeler link ekleme instagram hikaye link

Instagram Hikayeler tutulunca ve dönüşümler artınca işletmelerin ilgisini daha çok çekti.

Ayrıca harika bir imkan da vardı! Yönlendirme yapabilmek… Profil bölümü hariç link paylaşılamayan Instagram’dan websitelere yönlendirme yapmanın bir yolu daha vardır artık! Böylelikle Instagram Hikayeler Reklamları daha fazla kullanılmaya ve ciddi dönüşümler alınmaya başlandı.

Sonrasında da bu özellik BAZI ŞARTLAR ile kullanıcılara sunuldu. 🙂

Bu arada, şu yazımız da işinize yarayabilir: Instagram Hesap Silme ve Hesap Açma

Instagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?

Instagram hikayelerde paylaşacağınız gönderiye link eklemeden önce bazı koşulları yerine getirmeli ve birkaç ayar yapmalısınız. Instagram link ekleme konusunu detaylı ve güncel şekilde paylaşıyoruz. Kolları sıvayın!

Hesap Türü

Instagram link ekleme yapabilmenin ilk koşulu hesap türü. Hikayelerinize “yukarı kaydır” şeklinde link ekleyebilmek için hesabınızın İşletme ya da İçerik üreticisi türünde olması gerekiyor. Bunu Instagram Ayarlar kısmına girdikten sonra “İşletme profiline Geç” ya da “İçerik üretici” sekmelerine dokunarak gerçekleştirebilirsiniz. Gelen ekranda ilgili hesabın Facebook sayfasıyla giriş yapmanız istenecektir. Adımları tamamlayarak İşletme profiline ya da İçerik üretici profiline geçiş yapabilirsiniz.

instagram hikaye link ekleme

Takipçi Sayısı Kriteri

En çok zorlanan ve duraksanan noktaların başında takipçi sayısı geliyor. Çünkü Instagram hikayelerde link paylaşabilme koşullarından biri: Hesabınızın en az 10bin Instagram takipçisi sahibi olması. Takipçi sayınız 10,000‘den az ise Instagram link ekleme işlemini hikayeler üzerinden yapamazsınız.

Her şey Tamam! Hikayeme Nasıl Link ekleyebilirim?

İlk 2 şartı yerine getirdikten sonra Instagram link ekleme işlemi nispeten çok daha kolay. 10 binden fazla takipçiye sahip bir işletme hesabı olarak; normal hikaye paylaşır gibi paylaşımınızı ayarladıktan sonra Hikaye ekranının üstündeki zincir sembolüne dokunarak, takipçilerinizi yönlendirmek istediğiniz linki buraya kopyalayabilirsiniz.

instagram link nasıl eklenir
1. Instagram Hikaye link ekleme zinciri
instagram link ekleme ekranı
2. İlgili bağlantıyı çıkan ekrandaki adres çubuğuna yapıştır.

Bitti ‘ye dokunduktan sonra kullanıcılarınıza ekranı yukarı kaydırmalarını tavsiye ederek ilgili websitesi ya da sayfaya ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

İyi bilenler kadar bilmeyenlerin de çok fazla olduğunu bildiğimiz için böyle bir rehber yazısı yazmanın faydalı olacağını umuyoruz.

Artık tam anlamıyla Instagram Hikayelere Link Ekleme özelliğini öğrenmiş oldunuz.

Instagram Yukarı Kaydır Linke Ekleme Özelliği Ne kadar Etkili?

Bu soruya en iyi karşılık : “Hikayeniz ne kadar iyi tasarlandı?” sorusu olabilir. Çünkü bildiğiniz gibi dijital dünyada, hele hele sosyal medyada mutlak doğrular pek yoktur.

Fikir vermesi açısından Instagram yukarı kaydır özelliğinin kullanılabileceği bazı alanlardan örnekler verelim:

  • Websitenizden satışını yaptığınız bir eğitiminiz olduğunu var sayalım. Bu eğitimin en detaylı anlatımını websitenizde yaptınız. Ve hakkınızda bir çok detay websitenizde var. Öyleyse neden Instagram hikaye yönlendirmesi kullanarak takipçilerinizi websitenize yönlendirmeyesiniz ki?
  • Birden fazla ürününüz var. Bunları X platformda satıyorsunuz. Hergün hikaye atıyorsunuz ama takipçileriniz, satış yaptığınız platforma gelmek yerine DM üzerinden ulaşmaya çalışıyorlar. Bu da sizin için efor kaybı oluşturuyor? Her hikayeye ilgili ürüne yönlerecek bir link koyduğunuzu düşünün.
  • İletişim için takipçilerinizi Instagram hikayeler üzerinden direkt olarak Whatsapp destek hattınıza yönlendirebilirsiniz.
  • Diyelim ki youtube içerik üreticisisiniz. Instagram’daki takipçilerinizle yeni videonuzun linkini paylaşmak istemez miydiniz?

İşte tüm bunlar ve fazlası sizin hayal gücünüze bağlı. Üretken sayfaları takip ederek bunların nasıl kullanıldığını bizzat inceleyebilirsiniz.

1 dakika! Üretken sayfa demişken… TEKNOTOWER ‘ı zaten takip ediyorsunuz değil mi :))

Faydalandıysanız yorum bırakarak bizimle paylaşmanızı isteriz.

ADMİN

“Fayda sağlayacak bilgi” ve “kaliteli olmayacaksa hiç olmasın” mentalitesiyle şekillenen TeknoTower yolculuğunda, “Kaliteli ve faydalı teknolojik bilgi” mottosuyla ilk adımlar atıldı.

2 Yorum

  1. Merhaba, TeknoTower ekibi! İnstagram hikayelerine link eklemek ile ilgili paylaştığınız bilgiler çok faydalı oldu. Benim için yeni ve önemli bir konuydu, bu yüzden bu rehberi okumak benim için çok değerliydi. Özellikle adım adım anlatımınız sayesinde her şeyi kolayca uygulayabildim. Sitenizdeki diğer makaleleri de büyük bir ilgiyle takip edeceğim. Teşekkürler! Saygılarımla, Micheal Miles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu