Oyun - 2.KatTeknokültür
Trend

Amazon Games New World ‘ü Yayınladı : Merakla Beklenen Oyun

2020 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen ama aksilikler nedeniyle çıkış tarihi ertelenen New World 28 Eylül 2021 tarihi itibariyle erişime açıldı. Yapımcısı Amazon Games olan oyun, devasa çok oyunculu online oyun kategorisine (MMO) girerek dikkat çekmişti.

Amazon Games New World Çıkış Tarihini Defalarca Ertelemişti

Amazon Games tarafından piyasaya sürülecek olan ve tanıtımı 2016’da yapılan oyunun çıkış tarihi 2020 olarak belirlenmiş, ancak COVID-19 pandemisi sebebiyle Ağustos 2021 yılına ertelenmişti. Hakkında sık sık spekülasyonlar çıkan ve oyun severler tarafından ilgiyle takip edilen New World, bugün itibariyle erişime açıldı.

amazon games new world 'ü yayınladı : merakla beklenen oyun 1 amazon games new world

Ertelemelerin bir diğer sebebi ise hem tekli hem de devasa çoklu oyunculu (MMO) kategorisine giren New World için ekran kartı testleriydi. Çevrimiçi kapasitesi nedeniyle ekran kartına zarar verdiği iddia edilen oyun için Amazon Games FPS ayarları ile ilgili resmi bir açıklama yapmış ve böyle bir sorun yaşamadıklarını açıklamıştı.

New World Oyunculara Neler Vaat Ediyor?

Devasa çoklu oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu olarak uzun bir kategoriye sahip oyun, World of Warcraft ve benzeri kült açık dünya oyunlarının arasından gündeme oturmayı başardı. Amazon tarafından kurulan ve Amazon Games adıyla oyun sektörüne adım atan yapımcı şirket, hem yüksek grafik kalitesi hem de oyun içi kapasitesi gibi konularda New World’e oldukça güveniyor.

Oyunun en dikkat çekici özelliği ise sadece MMO olarak değil, ikili hatta tekli oyuncu seçeneğini barındırması. Gelişmiş haritaları keşfe çıkmak için yapmanız gereken tek şey, hangi türde oynamak istediğini belirlemek!

Steam yorumları ve istatistikleri dikkate alındığında, ilk izlenimlerini aktaran bir çok oyuncu olumlu yorumlarda bulundu. Özellikle ülkemizde açık dünya oyunlarına rağbet gösterilmesi sebebiyle, bir çok oyun sever için Amazon Games New World yeni bir soluk olacağa benziyor.

New World Sistem Gereksinimleri Neler?

Steam ve benzeri platfomlarda satışa sunulan Amazon Games New World için satış fiyatı 109 TL olarak belirlendi. Şu an için yalnızca Windows işletim sistemiyle uyumlu olan oyun için, diğer platformlarla uyumlu hale getirilip getirilmeyeceği belli değil. Gerekli olan sistem gereksinimleri ise:

Minimum

  • Windows 10 64-bit işletim sistemi
  • 3 GHz AMD veya Intel-core i5 2400 işlemci
  • 8 GB hafıza
  • Nvidia GeForce GTX 670 ya da AMD Radeon
  • 50 GB alan

Önerilen

  • Windows 10 64-bit işletim sistemi
  • AMD Ryzen 5 veya Intel-core i7 2600k
  • 16 GB hafıza
  • Nvidia GeForce GTX 970
  • 50 GB kullanılabilir alan

Hatice S. Yücel

2019'da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji'den mezun oldum. Teknoloji ve dijital habercilik alanlarında kendimi geliştirmekten oldukça mutluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu