TechoCultureBilgisayar - 3.KatOyun - 2.Kat

NVIDIA R.O.N : Holografik Oyuncu Asistanı

Nvidia, R.O.N. adını verdiği yeni bir ürün ile ilgili görseller paylaştı. Dünyanın ilk holografik oyuncu asistanı olduğu açıklanan Nvidia R.O.N, dış görünüş itibariyle Amazon’un üretmiş olduğu akıllı asistan Alexa‘ya çok benziyor.

nvidia r.o.n
R:O:N’un üzerinde yer alan “Holografik Projektörler”

Üzerine yerleştirilen holografik projektör vasıtası ile oyunculara, oyun içinde yardımcı bilgiler sunuyor. Oyun haritası, oyunda geçen süre veya karşılaşmanın sona ermesi için kalan süre belki de silahınız kalan mermisi gibi bilgileri görsel olarak bize sunabilir. Bu akıllı oyun asistanı oyuncu ile sesli etkileşimde bulabiliyor.


Yayımlanan tanıtım filmi, aklımda soru işaretleri oluşturdu. R.O.N’un, henüz günümüzde daha yaygınlaşmamış olan holografik görüntü verebilmesi; inanılması zor bir durum olsa da asıl mesele haberin yayım tarihi!

GeForce GTX G-Assist -Nvidia R.O.N

nvidia r.o.n g-assist

Bundan tam 2 yıl önce yine bu gün Geforce GTX G-Assist adında yine güzel bir ürün açıklanmıştı. Tanıtım filmini izledikten sonra heyecanla G-Assist’i nedir, ne değildir diyerek araştırdık. Ama gelin görünki 1 Nisan 2017‘de yayımlanan bu haberin acımasızca hazırlanmış 1 Nisan şakası olduğu öğrendik.

Yani uzun lafın kısası evet şaka yapmıyorum gerçektende Nvidia yine bizi trolledi ve 1 Nisan şakasını yaptı. :))

Unutmayalım ki bu zamana kadar yapılmış ve geliştirilmiş tüm teknolojiler bir zamanlar sadece hayal ürünüydü. Şimdi ise hayal edilmiş ve şakası yapılmış bu akıllı holografik oyuncu asistanı bir gün gerçek olabilir..

Ahmet Halil IŞIK

Bilgisayar donanımı ve elektronik meraklısı. Demiryolu sevdalısı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu