Oyun - 2.Kat

Steam Cadılar Bayramı İndirimi 2021: Efsane Fırsatları Kaçırmayın!

Steam Cadılar Bayramı İndirimi merakla bekleniyordu. Her yıl 31 Ekim tarihinde kutlanan Cadılar Bayramı, Steam’deki korku/gerilim temalı oyunlar başta olmak üzere bir çok oyun türünde büyük indirim fırsatlarının da bayramı!

Steam Cadılar Bayramı İndirimi ile Korku Dolu Maceralar

Amerika Birleşik Devletleri’nde sıklıkla kutlanan ve Amerikan toplumu için önem taşıyan Cadılar Bayramı, dünya çapında da dikkat çekiyor. Her yıl 31 Ekim tarihinde kutlanan bu etkinlik, eğlence sektörü başta olmak üzere bir çok alanda popüler olmaya başladı. Oyun sektörü ve platformları da fırsatı kaçırmadı.

steam cadılar bayramı i̇ndirimi 2021: efsane fırsatları kaçırmayın! 1 steam cadılar bayramı indirimi

Oyuncular tarafından en çok tercih edilen oyun platformu Steam Cadılar Bayramı İndirimi ile sevilen oyunlara yüksek indirim seçeneği sunuyor. Başta korku ve gerilim türleri olmak üzere, diğer oyunlarda da fiyat indirimi söz konusu. Merakla beklenen indirim haftasında sadece satış yok, bol eğlenceli yayınlar da var.

Twitch ve Youtube’un Gözdesi: Korku Oyunları

Steam’in en sevilen yanlarından birisi, indirim ve etkinler ile kullanıcılarını kendine bağlayabilmesidir. Eğlenceli ve etkileşimli bir tarz benimseyen platform, sadece popüler oyunları bünyesinde barındırmıyor. Canlı yayınları (live-streaming) kullanarak kendi kitlesine ulaşabilen bir çok Twitch kullanıcısı ve Youtuber, oyun dünyasına giderek daha çok yön veriyor. Onların tercih ettikleri oyunlar ise, hem Steam hem de benzeri platformlarda satın alma kararını etkileyen faktörlerin başında gelebiliyor. Böylece izleyiciler, sevdikleri yayıncıların oynadıkları oyunlara sahip olmak istiyor.

Bu satın alma eğilimi, son dönemlerde korku oyunları üzerine yoğunlaştı. Genellikle multiplayer ve MMO seçeneklerine sahip korku/gerilim kategorisindeki oyunlar, hem arkadaşlarınızla keyifli ve gerilim dolu dakikalar geçirmenizi sağlıyor; hem de yayıncıların etkileşim kazanmasına vesile olabiliyor. Bu nedenle Steam Cadılar Bayramı İndirimi, herkes için heyecanla beklenen en popüler indirim haftası olarak biliniyor. Phasmophobia, Dead by Daylight, Pacify ve benzeri bir çok oyunun sükse yapması kesinlikle tesadüf değil!

Hangi Oyunlar Ne Kadar İndirimli?

Korku ve gerilim temalı oyunlar başta olmak üzere, bir çok indirim fırsatlı oyunu sizler için derledik.

PHASMOPHOBIA – 19,99 TL

steam cadılar bayramı i̇ndirimi 2021: efsane fırsatları kaçırmayın! 2 steam cadılar bayramı indirimi

Hayaletlerle dolu bir evde bir gece geçirmek ister misiniz, hem de en sevdiğiniz arkadaşlarınızla? Phasmophobia, çıktığı tarihten bu yana bir çok oyuncunun gözdesi haline geldi. Oyun, sürekli güncellemeler alması ve farklı gerilim deneyimleri yaşatmasıyla gündemden düşmüyor. 10’dan fazla hayalet çeşidinin bulunduğu oyunda, hayalet tespit ekibi olarak görev alıyorsunuz. Çok oyunculu oynama seçeneği ile 4 kişilik ekipler kurabildiğiniz Phasmophobia’da amaç, eve musallat olan hayaletin davranışlarını gözlemlemek ve türünü tespit etmek. Ancak dikkat, her an ölebilirsiniz!

FRIDAY THE 13TH: THE GAME6,25 TL

steam cadılar bayramı i̇ndirimi 2021: efsane fırsatları kaçırmayın! 3 steam cadılar bayramı indirimi

Azılı seri katil Jason Voorhees’den kaçmak için hızlı olmak yetmez, akıllı da olmalısınız! 6 kişilik bir ergen arkadaş grubunun ürpertici macerası ve hayatta kalma mücadelesini konu alan Friday The 13th, üçüncü şahıs korku oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Seri katilden kurtulmak için mücadele edebilir, ya da bizzat seri katili oynayabilirsiniz. %75 gibi büyük bir indirim alan oyun, oldukça olumlu yorumlar almakta.

RESIDENT EVİL 7 BIOHAZARD – 29 TL

steam-cadılar-bayramı-indirimi

Resident Evil Serisi’nin gözbebeği olan ve bir çok yayıncı tarafından oynanan RE 7 Biohazard, %67 gibi bir indirim oranıyla herkesi şaşırttı. 89 TL’den 29 TL’ye düşen oyun, oyunseverlerin birbirinden ürpertici ve korkutucu deneyimler yaşamasına olanak veriyor.

LITTLE NIGHTMARES – 7,75 TL

Soğuk, karanlık ve bilinmezliğe doğru adım atan küçük bir çocuk. Tek başına çıktığı kasvetli yolculukta, sizinle birlikte korkusunu yenmeye ve içinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışıyor. Peki başarabilecek mi? Kabuslarla dolu bu yolculuğu oyunsever ile buluşturan Little Nightmares, %75’lik indirim fırsatı ile karşımıza çıkıyor.

THE EVIL WITHIN 2 – 44 TL

Psikolojik gerilim denince akla gelen ilk oyunlardan olan The Evil Within Serisi, 2. oyunu ile oldukça takdir toplamıştı. Kızını kurtarmak için, akıl sınırlarını zorlayan bir mücadele içerisine Dedektif Sebastian Castellanos; hiç kimsenin cesaret edemeyeceği bir şekilde “korkularıyla” yüzleşiyor. Peki kızını kurtarabilecek mi?

METRO 2033 – 7.75 TL

%75’lik oran ile Steam Cadılar Bayramı İndirimi etkinliğinin gözdelerinden olan Metro 2033, hem romanı hem de oyunu ile uzun süredir gündemde kalmayı başardı. Karanlık yer altı metro tünellerinde süregelen yaşam mücadelesi ve yaratıklarından kaçış; sadece cesaretli oyuncuların bu oyunu bitirebilmesinin nedenlerinden!

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Diğer Kategoriler

Steam Cadılar Bayramı İndirimi 2021 yılının zirvesine oturdu. Steam, yalnızca konsepte özel oyun kategorilerinde değil; hem fiyat hem de popülerlik olarak herkesçe bilinen ve sevilen oyunlarda da büyük indirimler yaptı. İşte popüler oyunlardaki indirim fırsatları:

  • Sid Meir’s Civilization 6: 32 TL – %85 indirim
  • Planet Zoo: 63,12 TL – %65 indirim
  • Call of Duty Black Ops III: 125,40 TL – %40 indirim
  • The Sims 4: 69,99 TL – %75 indirim
  • Europa Universalis 4: 14,75 TL – %75 indirim
  • Farming Simulator: 40 TL – %60 indirim
  • Life is Strange True Colors: 306, 27 TL – %17 indirim
  • Star Wars Squadrons: 103, 59 TL – %63 indirim
  • Green Hell: 28 TL – %30 indirim

Unutmayın, Steam Cadılar Bayramı İndirimi etkinliği 1 Kasım 2021 tarihinde sonlanıyor, acele edin!

Hatice S. Yücel

2019'da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji'den mezun oldum. Teknoloji ve dijital habercilik alanlarında kendimi geliştirmekten oldukça mutluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu