Mobil - 4.KatTechoCulture

Whatsapp çevrimdışı görünme hilesi nasıl yapılır? Whatsapp’ta çevrimdışı görünmenin 2 yöntemi

Whatsapp çevrimdışı görünme hilesi, tüm zamanların en sık merak edilen konuları arasında yer alıyor. Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Whatsapp, özellikle geçtiğimiz yıl yeni gizlilik sözleşmesi ile eleştirilerin odak noktası olmuştu.

Tüm dünyada boykot edilmesine karşı hala çok ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olması, kullanıcıların uygulamadan beklentilerini de gün geçtikçe artırmaya devam etti. Özellikle çevrimiçi iken çevrimdışı görünümün mümkün olup olmadığını araştıran kullanıcılar, “Whatsapp’ta çevrimiçi kapatılır mı?”, “Whatsapp’ta nasıl görünmez olurum?”, “Whatsapp çevrimdışı görünme hilesi nasıl yapılır?” sorularını sıklıkla sormaya başladı.

Whatsapp’ın Bazı Özellikleri

Kullanıcı kullanımını kolaylaştırmak için birçok özellik ve yenilik geliştirmekte olan Whatsapp uygulaması, bilinen özelliklerinin yanı sıra, keşfedilmeyi bekleyen bazı özelliklere de sahip. Fakat kullanıcıların bazı talepleri, ne yazık ki uygulama tarafından karşılanamamakta. Karşılanamayan bu taleplerin başında Whatsapp’ta çevrimiçi kapatma özelliği geliyor.

Yıllardır bu özelliğin olup olmadığına ilişkin sorular, kullanıcılar tarafından soruluyor. Hatta bu özelliğin var olduğuna yönelik çok sayıda çözüm videoları ve içerikler de üretiliyor. Fakat bu yöntemleri uygulayan hiçbir kullanıcı, Whatsapp üzerinden çevrimiçi özelliğini kapatamadığı gibi uygulamaya girdiği andan itibaren karşı taraf çevrimiçi görmeye devam ediyor.

whatsapp çevrimdışı görünme
Whatsapp çevrimdışı görünme hilesi, en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

İnternet üzerinde mevcut olan çok sayıda APK dosyası ve Root yöntemi de Whatsapp’ta çevrimiçi durum bilgisini kapatmak ve whatsapp çevrimdışı görünme için yeterli değil. Peki Whatsapp’ta çevrimdışı görünmek için ne yapmak gerekir? Whatsapp çevrimdışı görünme moduna yönelik tüm merak ettiklerinizi sizler için derledik…

WHATSAPP ÇEVRİMDIŞI GÖRÜNME HİLESİ NASIL YAPILIR?

Kullanıcıların deneyimlerini iyileştirmek için birçok yeni özellik geliştiren Whatsapp, çok sayıda gizli özelliği de bünyesinde barındırıyor. Bu özelliklerden en merak edileni ise kullanıcıların mesajlaşma sırasında kendilerini çevrimdışı gösterebilmesi… Hemen hemen herkesin kullanmakta olduğu ve mesajlaşmanın yanı sıra fotoğraf, video, belge paylaşımı ve görüntülü konuşma gibi hizmetler de sunan Whatsapp uygulamasında çevrimdışı görünerek mesajlaşmanın mümkün olup olmayacağı sıklıkla araştırılıyor.

Çevrimiçi kapatma özelliğinin var olduğunu gösteren birçok çözüm videosu ve içerik üretilmiş olsa da karşı tarafın sizi çevrimdışı görmesini sağlayacak kesin bir çözüm üretilmiş değil. Bu nedenle yapılabilecek en iyi yöntem, çevrimdışı görünerek mesajlaşmak. Birkaç ufak taktikle, karşınızdaki kişinin sizi çevrimdışı görmesini sağlayabilirsiniz. İşte Whatsapp’ta mesajlaşırken çevrimdışı görünebilmek için en etkili yöntemler:

EKRANDAN YANITLAMA

Bu taktiklerden en kullanımı kolay olanı ‘ekrandan yanıtla’ seçeneği. Telefonunuza gelen Whatsapp bildiriminin altında bulunan ‘yanıtla’ butonuna tıklamanız durumunda bildirim menüsü üzerinden mesajınızı cevaplayabilirsiniz. Bu şekilde hem mesajınızı cevaplamış hem de karşı tarafın sizi çevrimiçi görmesini engellemiş olacaksınız.

İNTERNETİ KAPATARAK YANITLAMA

Bir diğer çevrimdışı görünme hilesi ise internetinizi kapatarak sağlanabilir. Mesaj bildirim menüsünden yanıtlayamadığınız, sohbet ekranını açmanızı gerektiren durumlarda, internetinizi kapatarak çevrimiçi görünme sorunundan kurtulabilirsiniz. Bunun için öncelikle Wi-Fi ve hücresel veri bağlantılarınızı kapatmanız gerekiyor. Daha sonra sohbet ekranına girerek mesajınızı yazarak ‘gönder’ butonuna tıklamalısınız. Uygulamadan çıkış yaptıktan sonra ise Wi-Fi ve hücresel veri bağlantılarınızı tekrar açmanız durumunda mesajınız karşı tarafa iletilecektir. Böylece karşı taraf sizi çevrimiçi görmeden mesajınızı cevaplamış olacaksınız.

whatsapp son görülme

WHATSAPP’TA SON GÖRÜLME NASIL KAPATILIR?

Whatpsapp’ta çevrimiçi görünmeden mesajlaşma yöntemleri arasında çok sayıda yerde ‘son görülmenin kapatılması’ seçeneği de yer alıyor. Bu nedenle kullanıcılar Whatsapp’ta son görülmenin nasıl kapatıldığına yönelik araştırmalarda bulunuyor. Whatsapp Son Görülme özelliğini kapatmak içinizi bir nebze de olsa rahatlatabilir. Whatsapp’ta son görülme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:

  • Ayarlar >Hesap>Gizlilik adımlarının ardından
  • ‘Son Görülme’ seçeneğine tıklayarak bu alanda ‘Hiç kimse’ tercihini seçmeniz durumunda son görülme durumunuzu tamamen kapatabilirsiniz.
  • Bildiğiniz gibi son görülme durumunu kapattığınız zaman siz de whatsapp üzerinde diğer kişilerin ve rehberinizdeki kayıtlı kimselerin son görülme durumlarını göremeyeceksiniz.

Fakat Whatsapp’ta son görülmeyi kapatmak, mesajlaşma sırasında karşı tarafın sizi çevrimdışı görmesi için yeterli olmayacaktır. Uygulamaya girmeniz durumunda çevrimiçi görünme modu otomatik olarak açılacaktır.

Whatsapp’a dair diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu