Mobil - 4.Kat

Xiaomi Black Shark 4S Oyuncuları Mest Edecek!

Xiaomi Black Shark 4S modelinin fiyat ve özellik tanıtımını yaptı. Xiaomi’nin oyun telefonları kategorisine dahil ettiği yeni model, gerçekten de oyun severlerin en iyi kullanıcı deneyime sahip olması üzerine tasarlandı. Yeni ve gelişmiş özellikler sunan Black Shark 4S, farklı hafıza ve işlemci seçenekleri sunarak çeşitli fiyatlandırmalar yapacak.

Her Oyuncunun Hayali: Xiaomi Black Shark 4S

Xiaomi şirketi, rekabetin yüksek olduğu teknolojik – elektronik ürünler pazarında var gücüyle mücadeleyi sürdürüyor. Apple, Samsung, Huawei gibi benzerleri ile kıyasa bir yarış içerisinde olan şirket, ürettiği modeller ile farklılığını ve yaratıcılığını ortaya koyuyor. Çin menşeili firmanın yeni gözdesi ise, hem hedef kitlesi hem de yeni özellikleri ile dikkat çekiyor.

xiaomi black shark 4s özellikleri

Black Shark 4S belli bir amaç üzerine tasarlanmış gibi dursa da, sahip olacağı özellikler aynı zamanda akıllı telefon sektörü için ilham olabilir. Giderek büyüyen E-Spor dünyası, artık akıllı telefonlarda da gelişimini sürdürebilecek. Bunun için büyük bir adım atan Xiaomi Black Shark 4S, kullanıcılara şu yeni özellikleri kullanma şansı verecek:

  • 48 megapiksel arka, 20 megapiksel ön kamera
  • 8 GB RAM
  • 128 GB Depolama
  • Snapdragon 870 işlemci
  • 2400×1080 ekran çözünürlüğü
  • 6,6 inç ekran boyutu
  • Basınç Hassasiyeti

Black Shark 4S Basınç Hassasiyeti ile Herkesi Şaşırtacak

Dev teknolojik şirketler, yeni ürün tanıtımlarında herkesi şaşırtmayı ve etkilemeyi hedefler. Çoğu bunu başarırken, bir kısmı da istenilen etkiyi yaratamaz – çünkü aslında çok az değişim ve yenilik vardır. Bu tarz firmaların aksine, Xiaomi hem vaat ettiklerini yerine getiriyor hem de ürünlerine kattığı özellikler “gerçekten” şaşırtıyor. Örnek olarak sunulacak en somut kanıt ise Xiaomi Black Shark 4S! Neden mi?

xiaomi black shark 4s oyuncuları mest edecek! 1 xiaomi black shark 4s

Basınç hassasiyeti özelliği sayesinde Black Shark 4S, kullanıcıların ekrana hangi yoğunlukta dokunduğunu algılayabilecek. Açık dünya oyunları başta olmak üzere bir çok oyun, ekranın her iki tarafını da kapsıyor ve kullanıcılar iki elini de kullanıyor. Xiaomi’nin yeni modeli, oyun sırasında kullanıcıların ekrana uyguladığı basınca göre tepki gösteren çok ilginç bir oyun telefonu olacak. Böylece oyun severler, tek parmak ile aim (nişan alma) ve fire (ateşleme) gibi oyun içi eylemleri rahatlıkla gerçekleştirebilecek.

Xiaomi Black Shark 4S vs. Black Shark 4S Pro

Akıllı telefonlar için kafa karıştırıcı şeylerden biri de, çoğu marka ve modelde “PRO” seçeneği bulunmasıdır. Müşteriler, kendileri için en uygun telefonun orijinal mi yoksa Pro versiyon mu olduğu konusunda uzunca düşünürler. Pro versiyonlar, temel özelliklerin daha geliştirişmiş ya da yüksek versiyonu olarak karşımıza çıkar. Peki Xiaomi Black Shark 4S PRO orijinaline nazaran nasıl özellikler vaat ediyor?

XIAOMI BLACK SHARK 4S XIAOMI BLACK SHARK 4S PRO
48 MP (arka) + 20 MP (ön)64 MP (arka) + 32 MP (ön)
12 GB RAM16 GB RAM
128 GB Depolama256 GB Depolama
Snapdragon 870 işlemciSnapdragon 888 Plus
2400×1080 AMOLED2400×1080 AMOLED
6,6 inç6,6 inç

Her iki versiyonun da özelliklerini kıyaslayarak, isteğinize ve ihtiyacınıza en uygun modeli tercih edebilirsiniz.

Black Shark 4S için Türkiye Fiyatları ve Çıkış Tarihi

xiaomi black shark 4s oyuncuları mest edecek! 2 xiaomi black shark 4s

Xiaomi Black Shark 4 modeli için Türkiye satış fiyatı güncel olarak 7450-7500 TL bandında bulunuyor. 13 Ekim’de Xiaomi tarafından açıklanacak Black Shark 4S fiyatının ise, vergilerle birlikte 9000 TL üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi Black Shark 4 Pro’nun günceli rakamı ise 8000-8500 TL bandında. Bu da, Black Sharp 4S PRO’nun en az 10.000 TL’den başlayacağını bize gösteriyor.

Kesin ve resmi rakam ise 13 Ekim 2021 tarihinde açıklanacak.

Hatice S. Yücel

2019'da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji'den mezun oldum. Teknoloji ve dijital habercilik alanlarında kendimi geliştirmekten oldukça mutluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu