Sosyal Medya - 5.KatTechoCulture

Youtube Go Nedir? Ne işe yarar?

İnternet kotamızın sorunları ya da internet çekim problemi yaşasak da video izlemekten hepimiz keyif alırız. Bunu da çoğunlukla Youtube’da yaparız. Video izlerken karşılaştığımız sorunları, ortadan kaldıracak bir uygulamadan sizlere bahsetmek istiyorum. İnternetsiz ( çevrimdışı ) video izleme imkanı sunan uygulama Youtube Go ! Peki Youtube Go Nedir?

Video izlemek, çoğumuz için günlük hayatımızda ciddi bir yer kaplıyor. Bununla beraber internet hızı, kota gibi durumlar, video izleme deneyimimizi engelliyor. İşte bütün bu sorunlarımıza merhem olacak uygulama: Youtube Go !

İzlemek istediğiniz videoları, indirip daha sonra internetsiz ortamda izlemek isteyebilirsiniz. Fakat bu, Youtube Premium üzerinden sağlanıyor. Ve bildiğiniz gibi Youtube Premium ücretli. İşte bu noktada ücretsiz video indirme işlemini Youtube Go yapıyor.

Youtube Premium’u ve detayları merak edenler, Youtube Premium ve Getirdikleri yazıma göz atabilir.

youtube go teknotower

Youtube Go Nedir ?

Ücret ödemeden, internetsiz (çevrimdışı) video izlemeyi sağlayan bir Youtube uygulaması. Peki hangi durumlarda kullanışlıdır ?

  • İnternet hızınız iyi değilse,
  • Wi-fi olmayan yerlerde de video izlemek istiyorsanız,
  • Videolarınızı mobil veriden izlemek zorundaysanız Youtube Go tam size göre !

Bu uygulamada, üç farklı kalite seçeneği vardır. Bu seçenekler: veri tasarrufu, standart kalite, yüksek kalite şeklindedir. İzlemek istediğiniz video kalitesini seçip izleyebilir veya indirebilirsiniz. Kalite seçeneklerinin yanında video boyutları yer aldığı için kendinize en uygun kaliteyi seçebilmiş olacaksınız.

Nasıl indirilir ?

iOS cihazlar için AppStore’da henüz bulunmamaktadır.

Android cihazlar için Google Play üzerinden indirilebilir. Google Play üzerinden indirmek için buraya tıklayın.

Nasıl Kullanılır ?

Bu uygulamayı indirdikten sonra nasıl kullanacağımızı, sizlere görsellerle anlatmak istedim.

Öncelikle Google hesabınızı Youtube Go üzerinden açıyoruz. Karşımıza bu şekilde bir anasayfa çıkıyor.

youtube go anasayfa

Çıkan anasayfada izlemek istediğimiz videonun adını yazıyoruz.

Teknotower’ın Youtube kanalını takip ediyor musunuz? Buraya bırakıyorum. Benden söylemesi çok değerlenecek 🙂

youtube teknotower

İzlemek istediğimiz videoyu seçiyoruz. Önceden belirttiğim gibi, karşımıza üç kalite seçeneği çıkıyor. Hangi kalitede izlemek istiyorsak o seçeneğe tıklıyoruz. “Videoyu indirmek istemiyorum sadece izleyeceğim” diyorsanız “oynat” seçeneğine tıklıyoruz. “Hayır ben videoyu indirmek istiyorum” dersek “indir” seçeneğine tıklıyoruz. Ben indir seçeneğine tıklayarak devam edeceğim.

Not : Videoların sahip oldukları kalitelere göre kalite seçenekleri değişmektedir.

youtube go indir

İndir seçeneğine tıkladıktan sonra videomuz inmeye başlıyor. Video indikten sonra kitaplığımıza kaydoluyor. Dilediğimiz zaman internet olmaksızın izleyebiliyoruz.

youtube video indir
youtube go kitaplık
youtube go indirme

Yukarıda bulunan aşamaları tamamladıktan sonra videolarınızı istediğiniz yerde izleyebilirsiniz. Hem de internet olmadan ! Insagram hesabımıza ek olarak; Youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

Yazıyı beğendiyseniz, sormak istediğiniz bir soru varsa yorum yapmayı unutmayın lütfen.

Cansu MUSLU

İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği taze mezunu. Az çok bir şeyler karalayan. Laboratuvar ortamına sevdalı :)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu